KOMUNIKAT

Szanowni Państwo!

 

W związku z publikowanymi w ostatnim okresie w mediach informacjami dotyczącymi zmiany dostawcy wody dla mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice, Aqua S.A. uprzejmie informuje, że  treści w nich zawarte nie odpowiadają rzeczywistości i są tendencyjne.

 

Dla informacji podajemy, że cena 1 m3 wody dla gospodarstw domowych wynosi:

 

 

Cena wody brutto w 2017 roku

 

Różnica

Bielsko-Biała

Czechowice-Dziedzice

4,67 zł

8,13 zł

3,46 zł, tj. 74 %

 

 

Miesięczne wydatki na wodę i ścieki dla 4-osobowej rodziny w Bielsku-Białej wynoszą 108,19 zł, a w Czechowicach-Dziedzicach aż 187,75 zł, czyli są wyższe aż o 79,56 zł.

 

Cena hurtowa wody z Aquy dla Czechowic-Dziedzic stanowi około 33% ceny detalicznej stosowanej przez PWiK dla mieszkańców. Nawet gdyby Aqua dostarczała wodę hurtowo całkowicie za darmo to cena dla mieszkańców Czechowic i tak byłaby prawie 1 zł wyższa niż w Bielsku-Białej. Wiązanie wysokiej ceny wody w Czechowicach-Dziedzicach z ceną hurtową z Aquy nie pokazuje rzeczywistych przyczyn takiej ceny detalicznej wody dla mieszkańców Czechowic. Przyczyn tych należy szukać gdzie indziej.

 

Dla informacji podajemy, że sprzedaż do Czechowic-Dziedzic stanowi około 3% w sprzedaży Aquy i jej ewentualna utrata w przyszłości (może za 6 lat) nie wpłynie ani na płynność finansową Aqua S.A., ani na jej stabilność finansową, ani też na ceny wody w Bielsku-Białej.

 

Szacujemy, że termin realizacji inwestycji Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego S.A. na terenie gminy potrwa 6 lat. W tym okresie mieszkańcy Czechowic-Dziedzic będą mogli nadal korzystać z wody oferowanej przez Aqua S.A.

 

Zarząd Aqua S.A.

BIP    Rodzina plus    ISO 9001         Pływalnia AQUA      Fitness AQUA